:: lcd televize :: LG :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: LG :: notebooky acer :: lcd monitory :: LG :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
LCD monitory

LCD monitory

Nejširší nabídka LCD monitorů - pohodlný nákup se zárukou
Predaj tovaru na Slovensko LG, Samsung, Acer, Philips, Asus, Benq
Jak nakupovat   FAQ   Splátky   Jak vybírat LCD monitor   Slovníček LCD   Srovnání a recenze LCD   Doprava   Záruka   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník


Vyhledávání
 
 
 
 

Kategorie
  LCD monitory
LED monitory
LCD s TV tunerem
LED s TV tunerem
3D monitory
LCD úhlopříčka 17"
LCD úhlopříčka 19"
LCD úhlopříčka 20"
LCD úhlopříčka 22"
LCD úhlopříčka 23"
LCD úhlopříčka 24"
LCD úhlopříčka 26"
LCD úhlopříčka 30"
LCD úhlopříčka 32" a více
Příslušenství k LCD
Touchscreen LCD (dotykové)

 
 

Výrobci monitorů
  Acer
Acer


AOC
AOC


Asus
Asus


BenQ
BenQ


Dell
Dell


Eizo
Eizo


Fujitsu Siemens
Fujitsu Siemens


Hewlett Packard
Hewlett Packard


Hyundai
Hyundai


iiyama
iiyama


LG Electronics
LG Electronics


Nec
Nec


Ostatní
Ostatní


Philips
Philips


Prestigio
Prestigio


Samsung
Samsung


ViewSonic
ViewSonic


 
 

O společnosti Samsung Electronics
 

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2007 dosáhla tržeb ve výši 103,4 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 150 000 pracovníků ve 134 pobočkách ve dvaašedesáti zemích po celém světě. Je organizována do pěti základních obchodních divizí: digitální zařízení a digitální média, LCD panely, polovodiče, telekomunikační sítě, audiovizuální technika. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška.

Divize společnosti Samsung a její nejúspěšnější výrobky
Společnost Samsung má vedoucí postavení na trhu paměťových čipů, digitálních televizorů, LCD displejů a mobilních telefonů. Právě tato kombinace nástrojů informačních technologií dává společnosti Samsung předpoklady vyrábět inovované digitální spotřebiče té nejvyšší kvality.

Divize digitálních technologií nabízí zákazníkům široké portfolio výrobků. Jedná se především o širokoúhlé plazmové, projekční a LCD obrazovky, které patří k nejžádanějším artiklům. Kromě televizorů zajišťuje audio-video divize také videokamery, multifunkční kamery, DVD, DVB-T přijímače a z kategorie audio systémů především domácí kina. Podstatným a úspěšným segmentem jsou také designové MP3 přehrávače s pokročilou technologií zvuku DNSe..

Rok 2006 byl pro divizi velice úspěšný, neboť dosáhla vedoucí pozice na celosvětovém trhu televizorů. Samsung se na ni posunul díky tomu, že dokázal prodat více než 20,1 milionu televizorů, což mu přineslo podíl na trhu o velikosti 10,6 %. Na trhu FPTV dosáhl také prvního místa s tržním podílem 13,5 %. LCD displeje přinesly divizi 13,4% podíl na trhu s více než 6,2 miliony prodaných kusů. Zároveň společnost pokračovala ve zlepšování svého postavení i na trhu plazmových televizorů, kam dodala 14,2 % ze všech prodaných výrobků. Samsung hodlá v tomto úspěšném tažení pokračovat i v následujících letech.

Divize polovodičů společnosti Samsung je největším producentem pamětí typu DRAM, SRAM a flash. Samsung je posledních 15 let lídrem v oblasti DRAM čipů. Společnost si zachovala tento status na trhu pamětí díky vedoucímu postavení v oblasti technologických procesů. Tato divize je pionýrem v oblasti systémových LSI čipů a v oblasti hlavních polovodičových komponentů pro mobilní a digitální spotřebitelské aplikace.

Divize LCD displejů potvrzuje svoje prvenství neustálými technologickými úspěchy. V roce 2001 vyvinula jako první 40-palcový LCD panel a o čtyři roky později již dosáhla 20% podílu na trhu. Produkty z této divize pravidelně získávají prestižní ocenění odborných časopisů v ČR i v zahraničí. Zákazníkům v České republice Samsung nabízí top monitory, ale také tiskárny a optické a pevné disky, které patří k nejtišším svého druhu.

Mobilní telefony Divize telekomunikačních sítí začala na trh v České republice importovat společnost Kiboon Mobile již v roce 2002. Pro velký úspěch mobilních telefonů u českých zákazníků převzal Samsung v roce 2006 přímé zastoupení. Mezi hlavní přednosti, pro něž jsou telefony Samsung tolik oblíbené, patří jejich funkce a nápaditý design podtržený vysokou kvalitou a moderními technologiemi. Mobilní telefony Samsung patří mezi prémiové značky mobilních telefonů na světě.

Pro výrobky Divize digitálních zařízení značky Samsung jsou charakteristické progresivní technologie, moderní design a v neposlední řadě i neustále se rozšiřující sortiment. Novinkou je revoluční technologie komplexní ochrany zdraví SilverWash. Samsung dodává na český trh pračky, lednice, vysavače, mikrovlnné trouby a vestavné kuchyňské spotřebiče nejvyšší kvality vybavené právě touto technologií.

Finanční výsledky, ocenění designu produktů Samsung

Ve finančním roce 2007 dosáhly celkové tržby společnosti Samsung Electronics 103,4miliard USD Společnost Samsung přisuzuje dobrý finanční výkon a vyšší konkurenceschopnost na trhu diverzifikované struktuře příjmů, rychle rostoucí hodnotě značky, zvýšené produktivitě a vyššímu podílu výrobků s vysokou přidanou hodnotou v produktovém portfoliu.

Výrobky nesoucí značku Samsung jsou vysoce ceněny spotřebiteli, a to nejen pro revoluční technologie, s nimiž značka pracuje, a spolehlivost, ale i pro jejich špičkový design. Důkazem je celá řada prestižních ocenění, která jsou výrobkům této značky každoročně udělována. V roce 2007 Samsung bodoval na iF Design Awards 2007 s M3 přehrávači YP-T9 a YP-K5, set top boxem DTB-B460F a Blu-ray přehrávačem BD-P1000. Za design byly iF Design Awards oceněny i IT výrobky, konkrétně domácí tiskárny ML-1630 a SCX-4500 s revolučním designem „Piano Black“. Tyto tiskárny získaly i ocenění Ergonomics HIT v Německu a Good Design Award v Japonsku. Domácí spotřebiče – zejména elektrické trouby, pračky, vysavače a lednice side-by-side – si odnesly cenné body na Reddot Design Award 2007. Čtyři produkty značky Samsung – LCD TV LE40R81B, domácí kino HT-TXQ120, mobilní telefon U700 a digitální fotoaparát i70 – obdržely označení „Nejlepší v Evropě“ od renomované Evropské asociace pro audiovizuální techniku (EISA), složené z nezávislých odborných novinářů z 50 časopisů vydávaných ve 20 evropských zemích.

Díky výraznému růstu hodnoty značky za posledních pět let uznala Interbrand Corporation značku Samsung za nejrychleji se rozvíjející na světě. Tento trend pokračuje i díky silné celosvětové marketingové kampani.

Historie a vize společnosti

Samsung Electronics byl založen v roce 1969 a získal si v elektronickém průmyslu jednu z vedoucích rolí.

SAMSUNG se stal známým zejména díky svým úspěchům dosaženým v průmyslu polovodičů. Od roku 1992 dominuje trhu s polovodiči DRAM (s dynamickou random pamětí). Od té doby se škála výrobků společnosti značně rozšířila, zaujala nejdůležitější pozici na trzích s polovodičovými paměťovými čipy, TFT-LCD (technologie tranzistorů tenkých vrstev skla a tekutých krystalů), CDMA mobilních telefonů (ustanovení pro rozdělení sítě v USA a v Japonsku) a počítačových monitorů. Podle odhadů stojí firma na čtvrtém místě průmyslu s polovodiči a na druhém místě v odvětví mobilních telefonů.

Asijská finanční krize na konci roku 1997 citlivě postihla korejské firmy, mezi jinými i SAMSUNG. Společnost díky rychlé reorganizaci struktury firmy a díky boomu na trhu dokázala zvýšit prodej o 85 % (27,2 miliard dolarů) se 47 násobným nárůstem zisku (4,8 miliard dolarů) a zároveň snížit výdaje základního majetku z 296 % na 66 %.

Vizí společnosti Samsung na období 2007-2008 je být lídrem v oblasti digitální konvergence. Aby v naplnění tohoto cíle uspěla, transformovala společnost svoji činnost a přesunula digitální technologie na úplný vrchol svých priorit. K vybudování silné pozice značky na českém trhu využívá Samsung cílenou marketingovou komunikaci, optimalizuje služby pro potřeby zákazníků a uplatňuje svoji filozofii, podle níž je zákazník vždy na prvním místě.

1969
. Založení společnosti

1972
. Zahájení výroby černobílých televizorů

1974
. Zahájení výroby silikonových desek

1983
. Zahájení výroby osobních počítačů
. Vyvinut 64 KB-ový DRAM čip

1992
. SAMSUNG se stává největším výrobcem DRAM na světě.
. Vyvinut systém mobilních telefonů

1994
. Vyvinut historicky první 256 MB-ový DRAM

1995
. Zahájena sériová výroba TFT-LCD

1996
. Vyvinut první 1 GB-ový DRAM

1997
. Vyvinut první 30 colosový TFT-LCD
. Podepsána celosvětově platná smlouva "Partner Olympijských her

1998
. Vyvinut první digitální televizor na světě
. Zahájena sériová výroba DRAM-ů systému Rambus
. SAMSUNG se stává největším světovým výrobcem TFT-LCD

1999
. SAMSUNG se dostal na čtvrté místo mezi výrobci polovodičových čipů a mobilních telefonů
. Vyvinut první 1 GB-ový paměťový "flash" čip (rychlá, vymazatelná a přepisovatelná paměť s polovodičovým základem)
. Vyvinut první IMT-2000 mobilní telefonní přístroj a systém a také polovodičové čipy
. Vyvinut telefon v hodinkách, TV-telefon a telefon pro bezdrátové používání Internetu

2000
. Vyvinut první 288 MB-ový Rambus DRAM
. CEA si jako standardní řešení zvolila "Home Network"
. Vyvinut telefon s fotoaparátem

2001
. SAMSUNG Electronics prodává nejvíc telefonů v USA
. Mobilní telefony SAMSUNG jsou ve Francii vyhlášeny nejlepší značkou ("Best Brand")
. Vyvinut 300 MHz-ový DDR SDRAM (dvourychlostní synchrodynamický RAM)
. Zahájena sériová výroba 512 MB-ové flashové paměti.
. SAMSUNG je tři po sobě jdoucí roky na špici trhu s TFT-LCD displeji
. Hodnota prodejů společnosti dosahuje rekordní sumy 8,6 bilionů korejských wonů, zisk před zdaněním dosáhl částky 1,55 billió wonů
. SAMSUNG a AOL Time Warner vytvořili několikaletou marketingově-technologickou partnerskou strategii
. Prodeje druhého pololetí dosáhly částky 8 bilionů wonů
. SAMSUNG vyvinul první 40 collos TFT-LCD monitor
. Časopis Global Finance vyznamenal šamsung titulem "Firma roku".
. Podle průzkumu Dataquest získal Samsung ve třetím čtvrtletí čtvrté místo na mezinárodním trhu s mobilními telefony.

2002
. SAMSUNG uvádí na trh nový mobilní telefon s TFT-LCS monitorem s vysokým rozlišením barev
. Zahájena masivní výroba 19 collos-ových TFT-LCD monitorů
. Poprvé v historii tohoto průmyslového odvětví je zahájena velkovýroba distribuce 12 collos-ových, 256 mega RAM tiskových okruhů
. Poprvé v historii odvětví zakoupil Samsung od Intelu právo k výrobě 512M DDR RAM-u
. Business Week zařadil Samsung na první místo mezi stovkou největších světových informačních společností.
. na trh se dostává mobilní telefon CDAM 2000 1X EV-DO.
. Hodnota značky Samsung je odhadována na 8,3 miliard amerických dollarů a roční nárůst firemního kapitálu byl největší na světě.
. Zahájena velkovýroba 1 GB-ové flashové paměti.
. Objevil se nejtenčí televizor na světě
. Roční výroba velkorozměrových TFT-LCD obrazovek přesáhla poprvé 10 milionů kusů
. Asijská cena 2002. Samsung se stal nejlepší asijskou společností co se týče ročního nárůstu hodnoty akcií
. Vyvinut největší televizor na světě, 54 collos-ový TFT-LCD.

2003
. SAMSUNG uvedl na trh první světový 4G DDR modul
. Společnost vyvinula spolu s německou firmou Infineon Technologies polovodičové řešení pro inteligentní telefony
. Časopis Fortune umístil SAMSUNG na páté místo elektronického sektoru mezi "Světové nejzáviděníhodnější společnosti"
. V roce 2002 třetí největší světový výrobce mobilních telefonů
. Ukončen vývoj technologie DNIe pro digitální televizory
. Brand Keys vyznamenal firmu titulem "nejlepší americká značka mobilních telefonů".
. Financial Times umístil Samsung na 67. místo v seznamu 500 největších světových společností.
. SAMSUNG uvedl na trh první CDMA video mobilní telefon na světě.
. SAMSUNG uvedl na trh první jednotku HD DVD na světě
. Společnost získala jako uznání svého prvního projekčního televizoru a DVD přehrávače cenu EISA, uznání z nejširších kruhů v oblasti zábavné elektroniky
. V seznamu nejlépe vedených společností, který sestavil časopis Euromoney, se Samsung umístil na druhém místě mezi 500 největšími
světovými firmami.

2004
. SAMSUNG poprvé na světě uvedl 46“ LCD TV
. Vyvinuta třetí generace přehrávačů optických Blu-Ray disků
. SAMSUNG odhalil nový telefon s 3-megapixelovým fotoaparátem
. SAMSUNG se v Rusku zařadil na vrchol v prodeji mobilních telefonů
. V červenci SAMSUNG dosáhl nejvyššího prodeje za čtvrtletí v historii společnosti.
. Vyvinut 2-megapixelový CIS pro telefony s fotoaparátem.
. SAMSUNG poprvé na světě uvedl první telefon s 5-megapixelovým fotoaparátem
. SAMSUNG poprvé na světě vyvinul 64MB PRAM
. Vice prezident Yoon, Jong-yong se v hodnocení časopisu Fortune umístil na pátém místě mezi nejmocnějšími v Asii
. SAMSUNG prodal ve Spojených státech více než dvacet miliónů mobilních telefonů
. SAMSUNG jako první na světě vyvinul 2HD televizní obrazovku

2005
. SAMSUNG vyvinul inovativní 8-čipovou MCP technologii
. SAMSUNG jako první vyvinul telefon s rozpoznáním řeči
. SAMSUNG vyvinul DDR3 DRAM
. SAMSUNG SGH-D500 byl na 3GSM celosvětové konferenci v Cannes ve Francii vybrán jako „nejlepší mikrotelefon“
. První komercializace pozemského DMB telefonu v Koreji
. SAMSUNG vyvinul telefon se 7-megapixelovým fotoaparátem
. SAMSUNG vyvinul 82“ TFT-LCD
. SAMSUNG se stal oficiálním sponzorem proslulého anglického fotbalového klubu Chelsea
. SAMSUNG vyvinul jako první na světě OLED pro 40“ televize
. SAMSUNG uvedl na trh první telefon s 5-megapixelovým fotoaparátem a 3x optickým zoomem
. SAMSUNG uvedl největší DLP TV na světě
. SAMSUNG vyvinul největší flexibilní LCD panel
. SAMSUNG vyvinul jako první na světě 70nm DRAM

2006
. Samsung vyvinul nejrychlejší GDDR4 DRAM na světě
. SAMSUNG se podle časopisu Fortune umístil na 27. místě mezi světově nejobdivovanějšími společnostmi
. Započata masová výroba první 80nm DRAM
. SAMSUNG uvedl prémiovou LCD TV „Bordeaux“
. SAMSUNG uvedl jako první na světě přehrávač blu-ray disků
. Odhaleny prémiové mobilní telefony, série „Ultra Edice“
. Vyvinut první 512M PRAM na světě
. SAMSUNG přišel s telefonem s 10megapixelovým fotoaparátem
. SAMSUNG vyvinul „Inteligentní DDI“ jako první na světě
. SAMSUNG vyvinul nejtenčí LCD na světě (0.82 mm)
Co ještě nevíte o značce Samsung?

V Jižní Koreji vybudoval Samsung 30.000 „cyber“ bytů, které jsou vybaveny digitálními sítěmi, aby bylo možné ovládat všechna zařízení, například video, pračku a klimatizaci, z jediného ovládacího panelu umístěného na ledničce.

V korejštině znamená termín Samsung „tři hvězdy“.

Předseda představenstva společnosti Samsung Kun-Hee Lee má slavné motto, podle něhož řídí firemní strategii od svého nástupu do funkce v roce 1987: „Změň všechno kromě ženy a dětí.“

Oválný tvar loga symbolizuje pohyb Země ve vesmíru, a vyjadřuje tak výrazný image inovace a změny. První a poslední písmena z oválu částečně vystupují a propojením vnitřku s vnějškem znázorňují touhu společnosti Samsung být v jednotě se světem a sloužit společnosti jako celku.

Vzhledem k tomu, že Samsung je předním dodavatelem počítačových čipů, má náskok v navrhování nových produktů. Dokáže flexibilně přizpůsobit svoje čipy novým nápadům, zatímco jeho rivalové je musejí kupovat právě od Samsungu.

(27.05.2008)
 
 

Akční ceny
 

 
 

Nepřehlédněte
 
Báječné ceny LG monitorů

 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2021
MONITORY-LCD - Široká nabídka LCD monitorů za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory LG a LCD televize | sitemap.xml